مصاحبه با همسفر خانم مریم پیرامون دستور جلسه کتاب ۱۴ مقاله
شنبه 22 شهریور 1399 ساعت 12:00 ب.ظ | نوشته شده به دست همسفر نجمه c60 | ( نظرات )

مصاحبه با راهنمای تازه واردین همسفر خانم مریم در باب دستور جلسه کتاب ۱۴ مقالهمهمترین موضوعی که در کتاب چهارده مقاله به آن اشاره شده است؛ صورت مسئله اعتیاد است که هر فردی با خواندن آن متوجه می شود

فرد مصرف کننده باید چه مراحلی را طی کند تا به درمان برسد...

 

علم پیچیده نیست و هر چیزی کلیدی دارد.
با ارائه کتاب چهارده مقاله توسط جناب آقای مهندس دژاکام، بسیاری از گره‌های کور اعتیاد باز شده و صورت‌ مسئله آن، کاملاً مشخص گردیده است. کلید درمان اعتیاد با متد DST و داروی OT برای تمام مصرف کنندگان مواد مخدر، از جمله مصرف کنندگانی که به شیشه، هرویین، کراک، حشیش و انواع مواد مخدر اعتیاد داشتند، باز شد. 
همسفر خانم مریم از جمله همسفرانی بودند که مسافرشان با مصرف متادون، هرویین و قرص وارد کنگره شدند و با راهنمایی کمک راهنمای محترم مسافر خود، آقای مجید "ف" و کمک راهنمای گرامی سفر اول خودشان،همسفر خانم سودابه و کمک راهنمای محترم سفر دومشان همسفر خانم نگین، در کنگره به درمان رسیدند. در حال حاضر ٢ سال و ٧ ماه است که از دام اعتیاد رها شده اند. 
در باب دستور جلسه کتاب چهارده مقاله با همسفر خانم مریم کمک راهنمای تازه واردین، مصاحبه ای انجام داده ایم که از شما عزیزان تمنّا داریم با خواندن این مصاحبه، با تجربه ایشان در  این زمینه آشنا شویم و به آموزش های خود بیفزاییم. 


دستور جلسه در مورد کتاب چهارده مقاله است. به نظر شما چرا آقای مهندس این دستور جلسه را برای اولین بار در دستور جلسه سالیانه، قرار دادند؟ 

کتاب چهارده مقاله یک کتاب جامع و کاملی است که جناب آقای مهندس، صورت مسئله اعتیاد و روش درمان اعتیاد را کامل در آن توضیح داده اند و از این جهت در دستور جلسه سالیانه قرار گرفته است که فردی که وارد کنگره می شود اول دقیق با صورت مسئله اعتیاد آشنا شود و متوجه شود اعتیاد چه نوع بیماری است؟ آقای مهندس در کتاب چهارده مقاله در مورد روش های ترک و درمان و تفاوت آن توضیح داده اند، در مورد انواع مواد و دسته بندی مصرف کننده ها که به چه صورتی مصرف می کنند هم توضیح داده اند و اعتیاد و روش درمان را به صورت کامل در این کتاب باز کرده اند.

کتاب چهارده مقاله از مجموعه آثار علمی آقای مهندس است. به نظر شما هدف آقای مهندس از این که کتاب را به صورت مقاله به چاپ رساندند چیست؟ 

هدف جناب آقای مهندس از چاپ کتاب چهارده مقاله و این که آن را به صورت مقاله ارائه داده اند، این است که کلاً، هم افراد مصرف کننده و هم خانواده ها اعتیاد را بشناسند. تمام کتاب های جناب آقای مهندس به صورت ساده و روان به تحریر در آمده است و دقیقاً تمام حقایقی که در مورد خودشان اتفاق افتاده است و پیامدهایی که در اوضاع و احوال فرد مصرف کننده به چشم می خورد را به زبان ساده بیان می کنند و هر فردی که این کتاب را بخواند متوجه می شود فرد مصرف کننده و یا هر فرد عادی دیگر دارای یک سیستمی است که به سیستم x نامگذاری کرده اند. فرد مصرف کننده، ضد آن سیستم x عمل می کند و آنتی x را وارد سیستم x خود می کند و دچار بیماری اعتیاد می شود و به مرور زمان، عنوان یک مصرف کننده را به خود می گیرد. جمع آوری کردن این حقایق به صورت یک سخنرانی و به صورت مقاله، فقط می تواند در دانشگاه ها علمی باشد که ما در هیچ جای دنیا چنین علمی را نمی توانیم پیدا کنیم. سطح آگاهی و دانایی فردی که این کتاب را می خواند بالا می رود و متوجه صورت مسئله اعتیاد می شود و این که برای یک فرد چه اتفاقی می افتد که مصرف کننده می شود و همچنین در ادامه با متد DST و فلسفه کنگره 60 و چگونگی رهایی افراد از دام اعتیاد و درمان آن آشنا می شوند. 

متون کتاب چهارده مقاله به گونه ای نوشته شده که همه گروه های سنی می توانند از این کتاب استفاده کنند. برای ما بفرمایید مطالعه این کتاب، توسط جوانان تا چه اندازه می تواند در پیشگیری از بیماری اعتیاد در جامعه موثر باشد؟

داشتن اطلاعات در هر زمینه ای بسیار لازم است. الان در دورانی قرار داریم که اعتیاد را به عنوان یک غول بی شاخ و دم می شناسند و فکر می کنند هر کس به سمت اعتیاد و مواد مخدر کشیده شده، باید تا آخر عمرش به عنوان یک مصرف کننده باقی بماند‌؛ این به دلیلِ عدم آگاهی خانواده هاست یا یک فرد مصرف کننده را به عنوان فردی در نظر می گیرند که باید تا آخر عمر با مواد دست و پنجه نرم کند و همین طور از طریق همان روش های اشتباهی که در بیرون از کنگره وجود دارد مثل سم زدایی، سقوط آزاد و... اقدام می کنند و اگر موفق نشود می گویند اعتیاد درمان ندارد. این که جناب آقای مهندس در این کتاب خیلی ساده و شیوا بیان کردند، به نظر من اگر هر فردی یا جوانان این کتاب را بخوانند با روش DST و داروی OT آشنا می شوند و اگر مصرفی دارند، می توانند از روند رو به رشد این بیماری در خود جلوگیری کنند. جناب آقای مهندس فرموده اند: اگر فرد بداند جسم او دارای سیستمی است که با وارد کردن مواد مخدر بیرونی، چشمه های مواد مخدر درونی بدنش خشک می شود و اگر بداند مواد شبه افیونی مانند چشمه در بدن انسان جوشش می کند و تولید می شود، دیگر به سمت مواد مخدر کشیده نمی شود یا از مصرف بیش از این جلوگیری می کند. افراد همیشه فکر می کنند مسئله اعتیاد پیچیده است در صورتی که روش درمان را نمی دانند. من مریم، قبل از ورود به کنگره همیشه فکر می کردم اعتیاد درمان ندارد. وقتی متوجه شدم مسافرم مصرف کننده است، گفتم تا آخر عمر مصرف کننده باقی می ماند. چه بسا افرادی را دیدم که مسیرهای اشتباهی را رفتند و هیچ نتیجه ای هم نداشته است و حتی با مصرف مواد مخدر بیشتر به اعتیاد بر می گشتند ولی این موضوع به فردی که می خواهد درمان اعتیاد داشته باشد، کمک زیادی می کند. به نظر من اگر این کتاب در دسترس همگان خصوصاً جوانان قرار بگیرد و متوجه شوند چقدر راحت می توانند با روش DST مصرف مواد را کاهش بدهند و کمک زیادی می کند تا ما افراد جامعه در ناآگاهی نمانیم که اعتیاد درمان ندارد.


از نظر شما مطالعه این کتاب توسط همسفران چه تأثیری در ذهنیت افراد برای پیشبرد سفر اول و رسیدن به تعادل نسبی نقش دارد؟ 

قرار گرفتن همسفر در کنار فردی که به عنوان مصرف کننده وارد کنگره می شود، خیلی می تواند به او کمک کند. همسفر نقش به سزایی در درمان مسافر دارد؛ مخصوصاً همسفری که آگاهی و دانایی کسب کرده باشد. کتاب چهارده مقاله به همسفران می تواند کمک زیادی بکند که متوجه شوند فرد مصرف کننده یک فرد بیمار است. مطالعه این کتاب به آن ها نشان می دهد که در سیستم فرد مصرف کننده، چه اتفاقی رخ می دهد و با روش درمان DST، آشنا می شوند. وقتی یک همسفر نسبت به این مسائل آگاهی پیدا کند، خیلی راحت تر می تواند مسافر را در این مسیر، همراهی کند تا یک همسفری که هیچ آگاهی نسبت به این متد ندارد. این همسفر مسلماً خیلی تأثیرگذارتر عمل می کند. در مشاوره تازه واردین به همسفران می گویم در کنگره بمانید و آموزش ببینید، در این صورت متوجه می شوید که با یک فرد مصرف کننده به چه صورت برخورد کنید.


برای ما شرح دهید؛ مهمترین موضوعاتی که در این کتاب برای درمان اعتیاد بیان شده چه موضوعاتی هستند که می تواند در سطح جهانی در دانشگاه ها مورد مطالعه و تحقیق قرار بگیرد؟ 

مهمترین موضوعی که در کتاب چهارده مقاله به آن اشاره شده، صورت مسئله اعتیاد است که هر فردی با خواندن آن متوجه می شود فرد مصرف کننده باید چه مراحلی را طی کند تا به درمان برسد. جناب آقای مهندس فرمودند: به این دلیل اعتیاد تا به حال درمان قطعی برای آن صورت نگرفته بود که صورت مسئله را پاک کرده بودند اما زمانی که آقای مهندس صورت مسئله اعتیاد را مشخص کردند و متد DST را برای درمان قطعی اعتیاد پایه گذاری کردند، افراد زیادی برای درمان اقدام کردند. یکی دیگر از موضوعاتی که در این کتاب می تواند به عنوان علم و تحقیق مورد مطالعه قرار بگیرد، سیستم x است. سیستم x، سیستمی است که به طور خودکار مواد درونی بدن در جسم ترشح می شود. مثل زمانی که دست من محکم به جایی می خورد، ابتدا درد شدیدی دارد ولی به مرور زمان این درد ساکت می شود. چیزی که باعث تسکین این درد می شود، همان مواد مخدر طبیعی بدن است و به این دلیل  آن را سیستم x نام گذاری کرده اند که ناشناخته است و شناخت زیادی روی این سیستم ندارند. جناب آقای مهندس در مورد سیستم x بدن و این که این سیستم چقدر دقیق و با نظم به کار خودش ادامه می دهد، در این کتاب کامل توضیح داده اند. کتاب چهارده مقاله می تواند برای محققان در زمینه سیستم x و صورت مسئله اعتیاد مورد مطاله قرار بگیرد. 

آقای مهندس این کتاب را از متون اصلی کنگره 60 قرار دادند. برای ما شرح دهید که مطالعه این کتاب تا چه اندازه می تواند راهگشای افرادی باشد که در کنگره 60 به درمان رسیده اند و می خواهند در آینده خدمتگزار باشند؟ 

همانطور که آقای مهندس فرمودند؛ یکی از متون اصلی کنگره 60، کتاب چهارده مقاله است. به خاطر این که یک منبع اطلاعاتی قوی است که تمام آن اطلاعاتی که یک فرد باید در مورد فرد مصرف کننده بداند و هر اطلاعاتی که خانواده های آن ها باید بدانند، در این کتاب گنجانده شده است. این که من مریم، بتوانم این کتاب را مطالعه کنم، در ادامه خدمتم بسیار به من کمک می کند. مطالعه این کتاب، برای راهنمای تازه واردین بسیار راه گشاست یعنی دقیقاً با مطالعه این کتاب می توان به سوالاتی که در ذهن فرد تازه وارد نقش می بندد، با بیان ساده پاسخ داد. این که یک همسفر کتاب چهارده مقاله را مورد مطالعه قرار بدهد، می تواند با سیستم کنگره، متد DST و قوانین کنگره آشنا شود و در ادامه به افرادی که به کنگره می آیند و می خواهند در کنگره به خدمتگزاری مشغول شوند، کمک می کند. 

مطالعه این کتاب را برای چه افرادی، چه در کنگره و چه در بیرون از کنگره 60، پیشنهاد می کنید؟ 

این کتاب برای همه افراد جامعه مناسب است. خیلی از ما همسفران مصرف کننده نیستیم ولی حالمان خراب تر از یک مصرف کننده است. چون فرد مصرف کننده از طریق مصرف مواد مخدر، سیستم x خودش را دچار اختلال کرده است و منِ همسفر با افکار نادرست، سیستم x خودم را دچار تخریب می کنم و یا حتی با تغذیه نادرست در جسم خودم تخریب ایجاد می کنم و از تعادل خارج می کنم و این برای خیلی از افراد سؤال است که چرا بعضی اوقات فرد سرخوش است در حالی مصرف کننده هم نیست و بعضی اوقات به هم می ریزد و این به همان سیستم شبه افیونی بدن بر می گردد. خدا را شکر با این آموزش ها متوجه شدیم جسممان به چه طریقی است و چه علتی می تواند سیستم بدن ما را دچار بی تعادلی کند ولی افرادی که بیرون از کنگره هستند خیلی نیاز دارند بدانند سیستم بدن انسان روی چه اصولی پایه گذاری شده است؟ و من اگر بخواهم کتاب چهارده مقاله را به کسی پیشنهاد بدهم به شخصی می دهم که دوست دارد راجع به جسم و روان خودش شناخت پیدا کند؛ نه فقط به یک مصرف کننده یا خانواده ای که دچار اعتیاد شده است، چون شناخت از جسم خود، مختص فرد مصرف کننده نیست. تمام افراد جامعه نیاز دارند از جسم خود شناخت پیدا کنند. 


با توجه به این که شما راهنمای تازه واردین هستید، خیلی از جواب سوالات تازه واردین در این کتاب گنجانده شده است. برای ما بفرمایید که شما این کتاب را چقدر مطاله کرده اید و تا چه اندازه در این زمینه به شما کمک کرده است؟

قبل از امتحان کمک راهنمایی این کتاب را به صورت گذرا مطالعه کردم ولی برای امتحان کمک راهنمایی و حتی بعد از آن، خیلی مطالعه کردم. مخصوصاً برای زمانی که شال کمک راهنمای تازه واردین را دریافت کردم. منِ راهنمای تازه واردین، اگر کتاب چهارده مقاله را مطالعه کنم و در مورد آن آشنایی داشته باشم، خیلی راحت می توانم به جواب سوالات همسفرانی که به عنوان تازه وارد، وارد کنگره می شوند و اطلاعاتی در مورد سیستم کنگره ندارند پاسخگو باشم. این کتاب خیلی به من کمک کرد. دقیقاً زمانی که اسم من از طریق مرزبانی ثبت می شود که امروز خدمت راهنمایی تازه واردین را بر عهده دارم، به سراغ این کتاب می روم و جواب سؤالاتی که خانواده فرد مصرف کننده از من می پرسند، در این کتاب هست و وقتی راهنمای تازه واردین، کتاب ۱۴ مقاله را قبل از مشاوره مطالعه کند، با دستِ پرتر می تواند یک تازه وارد را به کنگره جذب کند.

و کلام آخر...

از شما و مدیر سایت؛ خانم فاطمه عزیز و اسیستانت و مرزبانان محترم تشکر می کنم که اجازه دادند باز هم آموزش بگیرم.
به عنوان کلام آخر دوست داشتم این را بگویم: روزهای اول در کنگره تنها دغدغه من درمان مسافرم بود. با خودم می گفتم تنها چیزی که می خواهم این است که مسافرم خوب بشود. زمانی که آموزش گرفتم و در کنگره مداوم حرکت کردم، فهمیدم کنگره چیزهای بیشتری به من داد. یعنی درمان مسافرم مسئله کوچکی بود. در صورتی که در ذهنم این بود که من کنگره می آیم تا مسافرم خوب بشود ولی در ادامه آن تعادل و حس خوب و نحوه زندگی کردن را کنگره به من داد و زندگی من از زمانی شروع شد که کنگره را پیدا کردم و خدا را هزاران هزاران بار شکر می کنم که یک مصرف کننده در زندگی من قرار گرفت؛ من این را با گوشت و پوست و استخوانم درک می کنم و آرامش و آسایشی که الان دارم را مدیون کنگره و تمام عزیزانی هستم که خدمت می کنند و برای آرامش رسیدن و به حال خوشِ منِ مریم، زحمت می کشند. ممنون از تمام اساتید بزرگواری که همیشه با خدمت کردن، حال خوش را به ما هدیه می کنند. 
آقای مهندس عزیز می فرمایند: هر کس مسافر او به درمان رسید می تواند از کنگره برود و هیچ دِینی نسبت به کنگره ندارد. اتفاقاً من از آن دسته افرادی بودم که با خودم می گفتم وقتی مسافرم به درمان رسید، از کنگره می روم ولی بعد با خودم فکر کردم و گفتم چه طور می توانم در قبال این همه آرامش بی تفاوت باشم. شاید واقعاً کسانی هستند که بیرون از کنگره منتظرند به دستِ منِ مریم به درمان برسند و شاید آن حرکت کردن و خدمت کردن من، باعث رهایی یک نفر دیگر بشود. تصمیم گرفتم بمانم و خدمت کنم و بتوانم گوشه ای از زحماتی که کنگره و آقای مهندس برای من کشیدند را با خدمت کردنم، جبران کنم و همان طور که من به حال خوش رسیدم، در آرامش رسیدن خانواده های دیگر که زخم خورده اعتیاد هستند سهیم باشم.
 
ما هم از این که وقت خود را در اختیار سایت قرار دادید، از شما سپاسگزاری می کنیم. Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه؛،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر لیلا لژیون هجدهم پنجشنبه 27 شهریور 1399 03:34 ب.ظ
عرض خداقوت خدمت راهنمای تازه واردین خانم مریم عزیزم. مطالب بسیار آموزنده و پرباری را بیان کردید. بسیار آموزش گرفتم. سپاسگزارم.
خدمت خانم نجمه عزیزم در قسمت سایت عرض خداقوت دارم.
همسفر محدثه چهارشنبه 26 شهریور 1399 01:41 ق.ظ
خداقوت خدمت خانم مریم عزیز.مصاحبه ای پرباری بود.مچکرم
مممنون از خدمتگذاران سسایت
همسفر محبوبه لژیون بیستم سه شنبه 25 شهریور 1399 03:42 ق.ظ
خداقوت خانم مریم عزیز خیلی جامع و کامل و روان صحبت کردید تشکر
همسفرمریم ل۲۴ دوشنبه 24 شهریور 1399 12:28 ق.ظ
سپاس از خانم مریم عزیز انشاالله درادامه شال کمک راهنمایی رادریافت کنید
همسفر مهری لژیون ۳ یکشنبه 23 شهریور 1399 08:36 ب.ظ
عرض سلام و خدا قوت خدمت خانم مریم عزیز بسیار مصاحبه دل چسب و زیبایی بود، انشالله که شاهد شال نارنجی بر دوش شما باشیم.
خداقوت خدمت خانم نجمه و اعضای خدمتگزار سایت
همسفر شهلا لژیون بیست و شش یکشنبه 23 شهریور 1399 05:34 ب.ظ
سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان عشق و محبت.
خانم مریم عزیز از مصاحبه اتان بسیار لذت بردم.
خدا قوت می گویم خدمت خانم نجمه عزیز.
همسفر نفیسه لژیون یکم یکشنبه 23 شهریور 1399 04:19 ب.ظ
خدا قوت خانم مریم و نجمه عزیزم مصاحبه پرباری بود
همسفر مریم ف ل۲۵ یکشنبه 23 شهریور 1399 04:08 ب.ظ
سلام و خداقوت خدمت خانم مریم عزیز بسیار زیبا پاسخگوی سوالات بودید و خیلی آموزش گرفتم. با تشکر فراوان از خانم نجمه عزیز
همسفر مهدیه یکشنبه 23 شهریور 1399 02:27 ب.ظ
خداقوت خانم نجمه و خانم مریم عزیزم بسیار عالی بود مصاحبه دلنشینتون
همسفر شقایق لژیون یکم یکشنبه 23 شهریور 1399 11:52 ق.ظ
بسیار عالی بود خانم مریم عزیز موفق باشید امیدوارم جایگاههای بالاتری را در کنگره تجربه کنید
خدا قوت خدمت خانم نجمه عزیز
مسافر اصغرلژیون۱۵ یکشنبه 23 شهریور 1399 10:27 ق.ظ
سلام وخداقوت . خدمت خدمتگزاران سایت همسفران که با این قدرت وانرژی خدمت می کنند .ممنونم از همسفر عزیزم ،بابت اینکه همیشه مانند پر پروازی در کنار من بودند ودر رهایی من نقش بسزایی داشتند .تشکر از جناب مهندس وخانواده ی محترمشان وسپاس وخداقوت خدمت راهنمایان عزیز آقا مجید ،خانم سودابه ،وخانم نگین .
همسفر مهسا لژیون ۸ شنبه 22 شهریور 1399 10:17 ب.ظ
باسلام وخداقوت خدمت شما خانم مریم عزیزم.بسیار مصاحبه ی آموزنده ای بود.ان شاالله شاهد شال نارنجی شما باشیم.سپاس از خدمت گزاران سایت.
همسفر ملیحه لژیون نوزده سلمان فارسی شنبه 22 شهریور 1399 06:03 ب.ظ
سلام و خدا قوت خدمت خانم مریم عزیز بسیار مصاحبه دلنشینی بود و تشکر از خانم نجمه عزیز و همه خدمتگزاران سایت
همسفر فاطمه ت لژیون ۱ شنبه 22 شهریور 1399 02:59 ب.ظ
با عرض سلام و خداقوت خدمت خانم مریم عزیزم واقعا مصاحبه آموزنده و فوق العاده ای بود انشاالله که سال دیگه شما را با شال زیبای نارنجی ببینیم.
با تشکر از خانم نجمه عزیز وهمه خدمت گذاران عزیز سایت
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
نویسندگان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات