جلسه چهاردهم از دور چهلم کارگاه های آموزشی خصوصی کنگره ۶۰ سلمان فارسی با نگهبانی «همسفر خانم اعظم» و استادی «کمک راهنمای محترم همسفر خانم نسیم» و دبیری «همسفر خانم مهناز » با دستور جلسه اول «کتاب چهارده مقاله» و دستور جلسه دوم «تجلیل کمک راهنمای محترم همسفر خانم محبوبه» روز دوشنبه مورخ 24 / 6 / 1399 راس ساعت 15 آغاز به کار نمود.


اعتیاد؛ یک سلاح تاریکی و سلاح اهریمن است که ما باید با نور به جنگ این سلاح برویم. باید با نور تاریکی را شکافت. با نوری که در انتهای روشنایی وسیع خواهد رسید و برگ زرینی در کنار درمان قطعی اعتیاد با درمان سیگار است که...
سخنان استاد:

 سلام دوستان نسیم هستم همسفر:
خیلی خوشحالم که بار دیگر توفیق پیدا کردم در این جایگاه قرار بگیرم و در این مکان مقدس حضور داشته باشم. دستور جلسه امروز، کتاب چهارده مقاله است. قبل از اینکه کتاب نوشته شود آقای مهندس مطالب جدیدی کشف کردند و آن را به صورت کتاب در آوردند و نام کتاب را چهارده مقاله گذاشتند. این کتاب برای دانشگاه ها است و کنگره 60 هم یک دانشگاه است.
مقاله اول: صورت مسئله اعتیاد و گروه بندی معتادان است
مقاله دوم: گزارش روش های معمول ترک اعتیاد، آنچه خانواده ها باید بیاموزند و شرح روش درمان تدریجی
مقاله سوم: سم نزدایی
مقاله چهارم: اعتیاد، درمان و راهکارهای مناسب
مقاله پنجم: پروتکل DST
مقاله ششم: مصاحبه "ویلیام وایت" 
مقاله هفتم: جهان پزشکی هنوز به نقطه صفر اعتیاد هم نرسیده است
مقاله هشتم: کنگره 60؛ نماد توان جامعه مدنی در مبارزه با اعتیاد
مقاله نهم: مهندسی اعتیاد، چند متر تریاک
مقاله دهم: مهندسی اعتیاد، حلقه مفقوده جهان بینی
مقاله یازدهم: تئوری ایکس و صورت مسئله اعتیاد
مقاله دوازدهم: فلسفه کنگره 60
مقاله سیزدهم: سیگار
مقاله چهاردهم: مشاور
مسئله بیماری اعتیاد در عصر کنونی تبدیل به یک پدیده ای شده که بیشترین کج روی های علمی را در آن شاهد هستیم و هرکسی ساز خودش را می زند. برداشت نادرست متخصصین که نمی خواهند قبول کنند، اعتیاد؛ یک بیماری است و درمان آن در کنگره 60 شروع شده است و در مسائل گوناگون امر جدیدی نیست اما در مورد اعتیاد این برداشت های ناصحیح در سطحی است که شاید در جاهای دیگر به این شدت وجود نداشته باشد. امروزه در تمام دنیا بیماری اعتیاد به یک کلاف سر در گمی تبدیل شده است که هرکسی از دید خود در مورد آن صحبت می کند. چهارده مقاله آقای مهندس یک کتاب کاملا فنی و تخصصی است که ایشان آن را تألیف کردند و پیام این کتاب نجات انسان ها است و در مورد صورت مسئله اعتیاد، که از همه چیز مهم تر است و درمان اعتیاد، صحبت می کند که شامل چهارده مقاله خیلی مهم و ارزشمند است.
از قبیل سم زدایی، که اکثر ما این روش ها را رفتیم، اعتیاد و راهکارهای درمان مناسب، مهندسی اعتیاد، تئوری ایکس، فلسفه کنگره 60؛ که می گوید کنگره 60 چیست و از کجا آمده است، مصاحبه ویلیام که آقای مهندس مرتب در سایت می گذارند و صحبت می کنند، سیگار و ...نوشته این کتاب؛ واقعیت و حقایقی را در مورد شناخت بیماری اعتیاد بیان می کند و در مورد احوالات مصرف کنندگان مواد مخدر صحبت می کند و چگونگی روش درمان اعتیاد را بیان می کند و دستاوردهایی که به دست آوردند همه از تفکر و اندیشه آقای مهندس نشأت گرفته است و هیچ جایی هیچ مکتوبی به این شیوه گردآوری نشده است، نه دانشگاه ها، نه بهزیستی و نه پزشکانی که خیلی ادعا می کنند ما در ترک اعتیاد مؤفق هستیم. هیچ جایی چنین کتابی گردآوری نشده و هیچ کسی نمی تواند به صراحت بگوید که درمان اعتیاد در کنگره اشتباه است. چون واقعا به آن پی بردند و چندین هزار نفر درمان شدند. این کتاب گره های کور درمان اعتیاد را شرح می دهد و تمام محتوای این کتاب سرشار از آموزش است و آقای مهندس در این کتاب تماما از آموزش صحبت می کنند و چیزی نمی گویند که مثلا از خودشان درآورده باشند. در این کتاب به خیلی از سؤالات ما پاسخ داده شده است. سؤالاتی که می گفتیم اعتیاد چیست؟ مصرف کننده کیست؟ چرا به آسانی نمی شود ترک کرد؟ چرا شخص پس از ترک های مکرر به سمت اعتیاد بر می گردد؟ گروه بندی معتادان را به زیبایی برای ما شرح می دهند و بیان می کنند که اعتیاد با انسان چه می کند. اینکه اصلا اعتیاد چه تخریب هایی دارد؟ آیا از طریق آموزش و جهان بینی می شود اعتیاد را کنار گذاشت؟ آیا روان شناسان و روان پزشکان می توانند اعتیاد را درمان کنند؟ آیا با انرژی درمانی و راز و نیاز می شود مشکل اعتیاد را حل کرد؟ این کتاب، تمام سؤالات ما را جواب داده است. اعتیاد؛ یک سلاح تاریکی و سلاح اهریمن است که ما باید با نور به جنگ این سلاح برویم. باید با نور تاریکی را شکافت. با نوری که در انتهای روشنایی وسیع خواهد رسید و برگ زرینی در کنار درمان قطعی اعتیاد با درمان سیگار است که خیلی مهم است و با متد DST و نیکوتین خوراکی است. شاید در مورد اعتیاد می گفتند که درمانش با خوردن شربت اوتی است و قبلا هم با اپیوم بوده است، اما سیگار چه؟! من این تفکر را داشتم و به مغزم خطور می کرد که اگر همسرم اعتیادش را کنار گذاشت، ولی سیگار را باید تا آخر عمرش بکشد و نمی دانستیم که سیگار هم درمان دارد. مسافرم وقتی می خواست سیگار نکشد، بعضی افراد به او می گفتند یک مقدار سیگارت را کوچک کن و یا نصفی از آن را بکن و یک سری حرف هایی از این قبیل می گفتند. اما آقای مهندس فرمودند که؛ درمان سیگار، خیلی مهم تر از درمان اعتیاد است و می فرمایند با درمان سیگار پروسه درمان کامل می شود. پس در مورد درمان سیگار هم در این کتاب صحبت شده است. درمان یک مصرف کننده و نجات او از اعتیاد، آرامش را نه فقط به خانواده بلکه به یک طایفه هدیه می کند که ان شاءالله آرامش نصیب تمام خواستاران درمان شود. در این کتاب شرح کاملی از فعالیت های کنگره، معرفی خدمتگزاران و اعضای کنگره، دستاوردهای مهم و تاریخچه کنگره، پروتکل DST، شربت اوتی و غیره را برای ما بیان می کند. ان شاءالله که بتوانیم از این دستاوردهای ارزشمند بهره کافی را ببریم و از راهنمایی های آن برای نجات همنوعان خود استفاده کنیم. من اگر بخواهم باز راجع به این کتاب صحبت کنم به تجلیل خانم محبوبه عزیز نمی رسیم.

 در مورد دستور جلسه دوم، تجلیل خانم محبوبه عزیز:
ایشان یکی از کمک راهنماهای قدیمی و پیشکسوت کنگره هستند از ایشان خواهش می کنم به رسم ادب بایستند و عزیزان تشویقشان بفرمایید. من قبل از هر چیز از خانم محبوبه تشکر می کنم که امروز این سعادت را به بنده دادند که در جایگاه استاد باشم. خانم محبوبه تقریبا ده سال است که با کنگره آشنا شدند و زمانی که وارد کنگره شدند من مرزبان بودم و در چهار سال خدمت کمک راهنماییشان من در جایگاه اسیستانت بودم و کاملا با اخلاق و روحیات ایشان آشنایی دارم. ایشان یکی از کمک راهنمایان قدیمی، مهربان و دلسوز هستند. در لژیون خانم نفیسه خیلی خوب آموزش گرفتند. هر زمانی که خانم نفیسه عزیز از ایشان صحبت می کردند به نیکی از خانم محبوبه عزیز یاد می کردند و اینجا بسیار جایشان خالی است. من به خانم نفیسه عزیز خداقوت و تبریک عرض می کنم. خانم محبوبه بسیار آموزش پذیر بودند و همیشه سرشان به کار خودشان بود و کاری به هیچ کس نداشتند. جزء اولین های لژیون سردار بودند و همیشه در لژیون سردار حضور داشتند و با مشارکت های زیبایی که انجام می دادند بستر خیلی خوبی فراهم می کردند برای افرادی که آمده بودند تا لژیون سردار را از نزدیک ببینند و باعث می شدند که آن ها جذب لژیون سردار و عضو آن شوند. مشارکت های پر محتوایی داشتند و کمک راهنمای بدون حاشیه بودند و به فکر آموزش دادن و آموزش گرفتن بودند. هیچ موقع اعتراضی نداشتند که چرا لژیون من شلوغ نیست یا چرا سفر اولی می آید و سفر دومی نمی آید. من در این چند سال اصلا ندیدم که ایشان غر بزنند و همیشه هرکسی که می خواست وارد لژیون ایشان بشود با آغوش باز پذیرایشان بود. فوق العاده مهربان و دلسوز بودند. هر زمانی که راجع به رهجوهایشان با من صحبت می کردند، آن دلسوزی را در چشم هایشان می دیدم. برایشان مهم نبود که لژیون شلوغی داشته باشند یا آمارشان بالا باشد، بیشتر از همه کیفیت و حال خوش رهجو مهم بود. رهجوهای ایشان را که می شناختم از لحاظ کیفیت در سطح بالایی بودند و همیشه حالشان خوب بود و واقعا در تمام مسائل پذیرش بالایی داشتند و جمله آخرم این که به معنای واقعی خدمتشان خالصانه، عاشقانه و صادقانه بود. خدمت خانم محبوبه تبریک و خداقوت عرض می کنم و برایشان اول از همه آرزوی سلامتی و مؤفقیت می کنم و به خانواده بزرگ کنگره 60 و آقای مهندس و خانواده محترمشان و به خانم نفیسه عزیز تبریک می گویم. ان شاءالله همیشه مؤفق و مؤید باشند و ایشان را در جایگاه های بالاتر ببینیم. خودتان را تشویق بفرمایید.


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی خصوصی همسفران،می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر مریم لژیون یازدهم چهارشنبه 26 شهریور 1399 11:12 ب.ظ
خانم داوودی عزیزم خداقوت ،لذت بردم ،خسته نباشید به بچه های سایت ،و تبریک ویژه به خانم محبوبه عزیز و دوست داشتنی.فارغ التحصیلی رو تبریک میگم
همسفر لیلا لژیون هجدهم سه شنبه 25 شهریور 1399 04:21 ب.ظ
عرض سلام و خداقوت خدمت کمک راهنمای محترم خانم نسیم عزیزم که استادی بسیار پر بار و آموزنده ای را اجرا کردند. همچنین خدمت کمک راهنمای محترم خانم محبوبه عزیزم عرض خداقوت دارم. تجلیل ایشان را خدمتشون تبریک عرض میکنم و بابت چهار سال خدمت صادقانه و عاشقانه از خانم محبوبه عزیزم تشکر میکنم. امیدوارم که این پایان آغاز نو در جایگاه های بالاتر خدمت برای ایشان باشد. از صمیم قلبم برای ایشان آرزوی بهترین ها را دارم.
خدمت خانم سپیده عزیزم در قسمت سایت خداقوت عرض میکنم.
همسفرسمیه لژیون یکم سه شنبه 25 شهریور 1399 03:07 ب.ظ
خداقوت خانم سپیده عزیز...
همسفر نفیسه لژیون یکم سه شنبه 25 شهریور 1399 02:26 ب.ظ
خانم داوودی عزیزم بسیار از سخنان شما لذت بردم
خدا قوت خدمت خانم سپیده عزیزم
همسفر سمیه لژیون دوم سه شنبه 25 شهریور 1399 10:09 ق.ظ
خداقوت خانم سپیده عزیز
همسفر ملیحه لژیون نوزده سلمان فارسی سه شنبه 25 شهریور 1399 09:56 ق.ظ
سلام و خدا قوت خدمت خانم نسیم عزیز جلسه بسیار عالی بود و تبریک به خانم محبوبه عزیز به خاطر چهار سال خدمت صادقانه امیدوارم در جایگاه های بالاتر خدمت کنید با آرزوی سلامتی و سربلندی برای شما مهربان.
تشکر از خانم سپیده عزیز و همه دوستان در سایت
همسفر ملیحه لژیون نوزده سلمان فارسی سه شنبه 25 شهریور 1399 09:56 ق.ظ
سلام و خدا قوت خدمت خانم نسیم عزیز جلسه بسیار عالی بود و تبریک به خانم محبوبه عزیز به خاطر چهار سال خدمت صادقانه امیدوارم در جایگاه های بالاتر خدمت کنید با آرزوی سلامتی و سربلندی برای شما مهربان.
تشکر از خانم سپیده عزیز و همه دوستان در سایت
همسفر زهره راهنمای تازه واردین سه شنبه 25 شهریور 1399 09:26 ق.ظ
خداقوت به خانم محبوبه واقعا ازآرامش که در ایشان می دیدم لذت می بردم و ازایشان در لژیون سرداربسیارآموزش دیدم همیشه موفق باشید.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
نویسندگان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات